کدتخفیف 20 درصدی ویژه کتاب‌های کمک درسیketab
پشتیبانی آنلاین
چطور میشود کتاب خوان شویم و بمانیم

چنانچه مشغله بسیار زیادی دارید و تصور می کنید که زمانی برای مطالعه کتاب ندارید سخت در اشتباه هستید و باید بدنبال راه چاره ای برای فرار از این مشکل باشید چراکه مطالعه باعث می شود که ذهن شما فعال تر شود و باورهایتان تقویت شود.

مطمئنا زمانی که شما بدون آنکه بخواهید حرف بزنید شنونده خوبی باشید، شما را صبورتر خواهد کرد. زمانی که کتابی را مطالعه می کنید این فرصت برای شما به وجود خواهد آمد که به جای شخصیت های کتاب زندگی کنید، رفتارها را در مواقع سخت ببینید و به جای تجربه کردن، تجربه های آن ها را بخوانید و در ذهنتان ذخیره کنید. خواندن باعث خواهد شد که شادتر و داناتر شود و این دانایی دید شما را به دنیا و زندگی درخور تغییر خواهد کرد.

با این تفاسیر اگر همچنان فکر می کنید که سرتان شلوغ است و زمان کافی برای مطالعه کتاب را ندارید به شما چند راه حل پیشنهاد می کنیم:

همراهی کتاب همیشه یکی از موثرترین کارهایی خواهد بود که شما را کتاب خوان خواهد کرد. به همین منظور همیشه توی کیف یا تلفن هوشمند و تبلت خود یک کتاب همراه داشته باشید.

این برای این خاطر است که وقتی قصد سفر درون شهری دارید نمیدانید که آیا در ترافیک خواهید ماند یا خیر، یا اینکه صف مترو چقدر طولانی خواهد بود. ما به این ها فرصت سوخته می گوییم که باید از آن ها به نحو احسنت استفاده کرده و چند صفحه ای را به مطالعه بگذرانید. البته با توجه به ترافیک این روزها  شاید کتاب را هم تمام کنید و به مقصد نرسید 😃

قبل از خوابیدن نیز می توانید 10 تا 15 دقیقه وقت خود را به مطالعه اختصاص دهید. این همان زمانی است که در تخت خود غلت می زنید و جابجا می شوید تا خوابتان ببرد. پس این فرصت را نیز از دست ندهید. در هنگام سفر که اصلا کتاب خوانی میتونه فوق العاده باشه. اگر سفرتان به قصد طبیعت گردی باشد که چه لذتی داره در کنار طبیعت مشغول کتاب خوانی شد. یا اینکه سفر کاری دارید و می تونید توی راه، و در هواپیما یا قطار و اتوبوس نیز مشغول کتاب خوانی شوید.

توی خانه، در محل کار، دانشگاه، مدرسه، کتابی را در دسترس خودتان بگذارید تا هر وقت که وقتی اضافه داشتید چشمتان به کتاب بیافتد و چند صفحه ای از آن را ورق بزنید. فکر نکنید حالا که می‌خواهم استراحت کنم! کتاب خواندن خودش استراحت کردن است. مغزتان را آرام میکند و روحتان را شاد. پس اگر واقعا دلتان میخواهد کتاب خوان باشید همه بهانه ها را کنار بگذارید.

برچسب‌ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.